Kas ir parādu piedzinēji?

Neviens no mums negrib iekļūt parādnieku melnajā sarakstā, it īpaši tad, ja neesam spējīgi uzņemties savas kredītsaistības. Laikam ejot jūs kļūstat par parādnieku un iekļūstat tā saucamajām kredītiestāžu „melnajā sarakstā.” Tiklīdz tas notiek, kredītdevēji vairs nevēlas ķēpāties ar savām rokām, tāpēc piesaista parādu piedzinējus, kas pavisam noteikti nav labi, priekš tā cilvēka, kas ir parādā.

Kas tad īsti ir parādu piedzinējs?

Pavisam vienkārši – parādu piedzinējs ir komersants, kurš ir reģistrēts komercreģistrā. Tā var būt gan juridiska, gan fiziska persona, kura darba pienākumos ietilpst naudas atgūšana.

Pavisam noteikti jautāsiet, kā tad īsti notiek parādu piedziņa? Lielākoties parādu piedzinēji sāk ar vienkāršu zvanu vai datorā rakstītu vēstuli jeb paziņojumus, kas adresēts parādniekam. Vēstulē tiek minēts, ka ir izveidojies konkrētas summas parāds, ar lūgumu veikt visus nepieciešamos kredīta maksājumus. Šajā rakstveida vēstulē pavisam noteikti jāparādās konkrētā parādu piedzinēja vārdam vai firmas nosaukumam, tieši tāpat vēstulē tiek skaidri un gaiši norādīts, kādos termiņos ir jāiekļaujas, lai atmaksātu parādu. Taču der atcerēties, ja cilvēki ir nokļuvuši šādos kredītu parādos, tad visticamāk viņiem nebūs iespējas atmaksāt kavētos maksājumus, pat ar parādu piedzinēju palīdzību. Gadās arī tā, ka parādnieks saņēmis vairākas vēstules ar lūgumu atmaksāt kavētos kredītus, nav atbildējis arī uz telefona zvaniem, tā rezultātā – parādniekam tiek nosūtīta vēstule par to, ka tuvā nākotnē būs tiesas process, par naudas atgūšanu no parādnieka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *