Naudas padomi

Vai esat ievērojuši, cik viss, šķiet, ir kļuvis lielāks un lielāks? Mūsu mājas, mūsu transportlīdzekļi, pat dzērieni. Vai esat ievērojuši, ka Jūsu parādi pieaug proporcionāli Jūsu dzīvojamajai telpai? Varbūt ir pienācis laiks tos samazināt. Un, kamēr Jūs varētu domāt, ka ir grūti kaut ko darīt, tikai dažas nelielas izmaiņas Jūsu ģimenes dzīves stilā var samazināt Jūsu parādus.

Pirmkārt, iesaistiet visu ģimeni. Budžeta plānošana darbojas tikai tad, ja ikviens, kas izmanto budžetu, zina, kādas ir tēriņu prioritātes. Protams, ka ģimenes galvai ir jāmaksā īres maksa un citi rēķini vispirms, bet ar ietaupījumiem var palīdzēt visi. Un, iesaistot visu ģimeni, Jūs noteikti gūsiet lielāku atbalstu, pieņemot grūto lēmumu doties uz parku tā vietā, lai ietu uz kino.

Nauda ir nepieciešama, mācot bērniem par budžetu. Pabalsts ir viens veids, kā iemācīt bērniem finanšu pamatus. Nosakiet noteiktu naudas summu, kas Jūsu bērniem būtu jāsaņem, un novērojiet, ko viņi dara, kad to saņemt un palīdziet viņiem iemācīties, ko ar to darīt.

Dažādas pieejas var tikt izmantotas attiecībā uz budžeta plānošanu. Katra situācija ir atšķirīga, tāpēc izlemiet, kas ir labākais Jūsu ģimenei. Daži vecāki izlemj, ka viņu bērni var veltīt pusi no saņemtās naudas uzkrājumiem. Citi ļauj viņu bērniem noteikt konkrētus mērķus un izlemt tālāk, kā tiek tērēta nauda.

Naudas taupīšana ir svarīgs princips, kas bērniem ir jāiemācās. Viņiem arī būtu jāiemācās par finanšu mērķiem un to, kā šos mērķus sasniegt. Vecākiem ir pienākums mācīt savus bērnus, kā sasniegt ilgtermiņa un īstermiņa finanšu mērķus.

Iemesls, kādēļ ir svarīgi bērniem noteikt  finanšu mērķus, ir tas, ka tas ir labs veids, kā viņiem būt sajūsmā par naudas krāšanu. Vienkārši atņemot bērniem naudu, pasakot viņiem, ka tā būs “iekrājumiem”, tas neradīs tādu pašu efektu, iekrājot to kādam mērķim, ko bērni paši vēlas sasniegt, piemēram, iekrāt jaunam velosipēdam vai kino apmeklējumam forumcinemas.lv. Naudas iekrāšana mērķa sasniegšanai palīdz viņiem saprast, kā naudas iekrāšana var būt laba lieta, un kā tas strādā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *